Nová písnička kapely POST-IT s názvem Ragnarok je další novinkou po jejich pětileté odmlce, kdy se zpěvák Czenda vrátil z kapely Support Lesbiens (cena Anděl za album K.I.D.) do rodných POST-IT a loni vydaném úspěšném singlu Opět sami. Kapela v něm apeluje na vztah mezi člověkem, přírodou a světem, ve kterém žijeme.
Ragnarok je singl na ekologické téma, který vznikl v součinnosti s organizací Děti Země bojující za ochranu životního prostředí a přírody. Její předseda, český přírodovědec a aktivista v oblasti životního prostředí Miroslav Patrik k tomu dodává: “Mějte na paměti, že planeta Země je naším jediným domovem, takže si zaslouží naši ochranu a úctu”.
Samotný comeback POST-IT odstartovali na konci roku 2017, kdy se na scénu kluci vrátili tradičním prosincovým koncertem s podtitulem Vrací nás to zpět. O rok později na něj navázali narozeninovým koncertem mapujícím 20 let jejich existence. Na stávající diskografii IDEÁL, SEKTOR 10 a POST-I-NOOR chtějí po 10 letech navázat novým EP, k němuž budou postupně vydávat jednotlivé singly.
Za aktuálním textem písničky Ragnarok stojí opět frontman Czenda, který vysvětluje, proč zrovna tenhle netypický název: „Ragnarok je v severské mytologii označení pro konec světa. A tenhle song je o tomhle tématu. O otázce ekologie, změnách klimatu, působení člověka na naši matičku Zemi. My už to máme za pár, ale naše děti a další generace nás asi jednou budou proklínat. Neveselá píseň o smutném tématu.“
Song vznikal tři měsíce. Na zvuku se podílel jako producent Pavel “Paya” Bureš (Lemonade Joe), kterého přizvali do klipu. O finální master se postaral Amák z Golden HIVE Studios. Klip kapela vytvořila ve vlastní režii. Videoklip natáčeli na různých lokacích např. v Mostecké pánvi, na letišti v Aeroklubu Mladá Boleslav, v Krkonoších atd.
„Ragnarok je vlastně eko-song, ve kterém chceme upozornit na lidmi zdevastované prostředí, které po jejich zásahu mohou vypadat jako měsíční krajina, bez známek života. Proto záběry z tohoto místa. Velký dík patří našemu kamarádovi Honzovi „Kořenovi“ Kořínkovi, který nám pomohl domluvit návštěvu v hangáru Aeroklubu Mladá Boleslav, kde jsme měli volný přístup do kokpitu letadla,“ zdůvodňuje výběr lokalit bubeník Bekouš.